Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu kupiła biustonosz, który okazał się na duży lub za mały. Choć zwykle kupujemy staniki w tym samym rozmiarze, to mnogość ich rodzajów powoduje problemy. Okazuje się, że tajemnica sukcesu tkwi w szczegółach. Aby zapobiec nieudanym zakupom należy nie tylko przyjrzeć się danemu modelowi stanika, ale także dokładnie zmierzyć swoje ciało.
Jaki jest idealny stanik według każdej z nas? Musi pasować jak ulał i do tego sprawić, że będziemy się czuły atrakcyjne. Istnieją sposoby, by tak dobrać biustonosz by spełniał oba te kryteria. Jakie?

Dokładnie zmierz obwód pod biustem!
Stanik, który jest idealnie dopasowany do obwodu pod biustem to prawie 100 proc. sukcesu. Sprawia, że bielizna dobrze trzyma się ciała, nawet kiedy zsuniemy ramiączka.

Obwód mierzymy tuż pod biustem, a otrzymany wynik zaokrąglamy w dół, dopasowując do rozmiaru z tabeli.

Twoje piersi mają różne rozmiary? Nie szkodzi!
Często zdarza się, że jedna pierś jest większa od drugiej. Asymetria nie jest niczym nienaturalnym, a wręcz przeciwnie. Jak dobrać stanik, jeśli nasze piersi mają różne rozmiary?

Wielkość miseczki dopasowujemy do większej piersi. Jeśli dysproporcje są bardziej widoczne, do miseczki z mniejszą piersią wkładamy specjalne wkładki. Biustonosz miękki triumph idealnie prezentuje się z takimi wkładkami.

Rozmiar miseczki ma znaczenie!
Kolejnym problemem są wbijające się w ciało ramiączka biustonosza. Jeśli przytrafiło nam się coś takiego, to znak, że miseczki stanika są za małe. Piersi za mocno uciskane przez miseczki dodatkowo obciążają ramiączka.

Mostek biustonosza musi przylegać do ciała
Innym, ważnym, choć czasem pomijanym elementem budowy stanika jest tak zwany mostek, czyli część łącząca obie miseczki. Stabilizuje ona konstrukcję biustonosza. Powinna ona delikatnie przylegać do ciała. Jeśli odstaje i dodatkowo ramiączka spadają z ramion, powinnaś pomyśleć o mniejszym rozmiarze miseczek.

Generalnie biustonosz tym jest dla nas lepszy i wygodniejszy im jest lepiej dopasowany do ciała. Nie może być zbyt luźny, ale nie może również krępować naszych ruchów.

Idealny biustonosz możesz kupić praktycznie wszędzie, nawet przez Internet.


Co myślisz na ten temat?

Wypowiedz się, porozmawiaj z innymi użytkowniczkami.

BieliznaDlaMnie.pl 2013-2024. Polub nas na Facebooku i na Instagramie. Kontakt i współpraca.